O výrobní lince, kterou svět neviděl...

Dnes by se už možná dalo začít slovy "bylo, nebylo"... Chtěl bych se s vámi podělit o vlastní zkušenost, kterou jsem prožil před lety v jedné nejmenované, ale renomované výrobní firmě. Tato firma mne takříkajíc přetáhla a celá níže popsaná situace se stala asi týden poté, co jsem v ní začal působit na pozici manažera výroby. 

Každé ráno probíhala operativní porada managementu s ředitelem. V rámci této porady manažer logistiky oznámil, že mé výrobní oddělení předchozí den nevyrobilo dvě reference. Což oznámil tak, že sdělil výrobkové číslo. Ředitel vyjádřil značnou nespokojenost, nicméně po jednom týdnu ve firmě jsem samozřejmě nemohl znát čísla všech výrobků, které mé oddělení vyrábí, a tak jsem nebyl schopný okamžitě reagovat. Domluvil jsem se, že poradu opustím a dojdu zjistit více informací.

Odešel jsem tedy na své oddělení a zeptal se svých podřízených, jak je možné, že jsme dvě zmiňované reference nevyrobili a, navíc, jsem se ráno na poradě s nimi o tomto problému nic nedozvěděl! Nahrávka na smeč: "Šéfe, na tyto reference tady měla být už dva měsíce výrobní linka, ale není. A to přece všichni ví". 1:0 pro ně. Snažil jsem se nedat najevo to, jak moc jsme vykolejený, protože zcela evidentně to všichni neví...

Vrátil jsem se na poradu managementu, vysvětlil, že tyto dvě zmiňované reference nemohly být vyrobeny, protože na ně není výrobní linka, která zde již 2 měsíce měla být.

Šok číslo dva... Ředitel pokrčil rameny, nic neřekl, technický ředitel ani nemrkl okem, jedeme dál...

Čím vás tato (opravdu pravdivá) historka zaujala? Těším se na Váš názor v diskusi...


Ne vždy jdoucí s davem (většinou spíše naopak), vyznávající svobodu vlastní i svobodu okolí. Plný přesvědčení, že největší bohatství firem může být v jejich zaměstnancích – pokud je s ním správně nakládáno. Zkušenosti nasbírané od píky, je hlavní pos...
Když to může udělat kdokoliv...
 
Cron Job Starts