Odměňování zaměstnanců

Odměňování zaměstnanců je hodně aktuální a zásadní těma pro všechny zaměstnavatele i zaměstnance. Asi každý z nás chodí do práce nejen, proto, že ho to baví a někdy možná i nebaví, ale je to hlavně zdroj obživy a výdělku. Odměňování lidí je citlivé téma a hraje důležitou roli v jejich motivaci a celkové spokojenosti. Nastavení systému a zásad pro odměňování neodmyslitelně patří k celkové strategii firmy. To, jaký systém odměňování zaměstnanců nastavíte, se časem projeví také na pověsti zaměstnavatele – lidé si řeknou, zda si zaměstnanců vážíte a umíte ocenit jejich práci. Je mnoho lidí, kteří si uvědomují, že když jim jejich práce dává smysl a cítí se tam dobře, jsou skutečně spokojení a nějaká tisícovka navíc tuto skutečnost nezmění. Každý má ale hodnoty postavené jinak, má jinou finanční situaci, a tudíž jiné priority a podle toho se bude i rozhodovat. Motivace zaměstnanců se může měnit i v průběhu jejich věku podle toho, co zrovna ve svém životě řeší.

Systém odměňování zaměstnanců

Systém odměňování je dobré sepsat, například formou interní směrnice o odměňování nebo ještě lépe nakreslit a seznamovat s ní jak stávající zaměstnance, tak zaměstnance už před nástupem do společnosti nebo v období adaptace. Čím budou jednodušší pravidla odměňování, tím lépe. Systém by měl být transparentní a lehce pochopitelný pro každého. Můžete to využít už při náboru nových zaměstnanců, třeba inzeráty s viditelnou mzdou a popsanými benefity, které firma nabízí, jsou jednoznačně častěji zobrazované a mají daleko víc reakcí od případných uchazečů.

A důležitá otázka zní, co je cílem nastavení systému odměňování? Odpověď je jasná - chci získat kvalifikované pracovníky a udržet si je, chci motivovat své zaměstnance a zajistit jim spravedlivé mzdové ohodnocení a musím udržet celkový objem vyplácených mzdových prostředků v rozsahu, který neohrozí firmu.

Empatická, pozitivní, systematická a se smyslem pro fair play. Má ráda, když se věci v práci i v životě říkají narovinu. Práce s lidmi dává smysl, můžete udělat něco pro druhé a být třeba jen malou součástí při cestě za úspěchem někoho jiného. Důleži...

 

Tento článek je k dispozici pouze předplatitelům magazínu BeLean.
Předplatné

INTRASTAT Statistika nuda je? Má však cenné údaje...
Cíle a jejich síla
 
Cron Job Starts